..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
logo logo logo
grafika grafika
grafika grafika grafika
   » Menu

   Szukaj


>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

   Statystyki
userzy w serwisie:
gości w serwisie: 0

BARDEM BYĆW życiu każdego erpegowca nadchodzi taki moment, że zmęczony odgrywaniem swojej ulubionej postaci (mężnego wojownika / maga intelektualisty / tajemniczego złodzieja; niepotrzebne skreślić) postanawia wcielić się w końcu w osobnika, którego prawie nikt nie wybiera na swoją pierwszą postać, a mianowicie BARDA.

„Nie wybiera na swoją pierwszą postać” – a to dlatego, że bard to jedna z bardziej niejasnych i trochę „nijakich” klas. W innych mamy już dość jasno określone stereotypy, wiadomo że wojownik wymachuje mieczem, a czarodziej laską maga (co ma na końcu gałkę); natomiast barda można odgrywać na wiele krańcowo różnych sposobów, zawsze jednak skłaniających się ku jednemu z dwóch głównych nurtów – które zamierzam tutaj opisać.

Styl pierwszy, preferowany przez większość znanych mi graczy, to „wygadany cwaniak”. Taki bard to swoista mieszanka cyrkowca, dyplomaty, łotrzyka, aktora i naciągacza; postać która najlepiej poradzi sobie w karczmie czy labiryncie miejskich uliczek. Wzbudzający znacznie więcej zaufania niż zwykły łotrzyk, potrafi pokręcić się wśród ludzi, w ekspresowym tempie zaprzyjaźnić się z każdym i wyciągnąć z niego potrzebne informacje (a przy okazji czasem go okraść). W karczmie bard opowiada zabawne historyjki albo rozśmiesza słuchaczy skocznymi piosenkami; na dworze potrafi olśnić damy wyszukanymi komplementami, przekupić strażnika, omotać władcę siecią zwodniczych słów tak sprytnie, że ten nawet nie zauważy; oskarżony o kłamstwo czy kradzież tak poprowadzi rozmowę, że poszkodowany zostanie jego najlepszym przyjacielem.
Najlepiej czuje się oczywiście w mieście – nie ma takiego miejsca, w którym nie miałby swoich kontaktów, zna wszystkie lokalne plotki, potrafi zdobyć najdziwniejsze przedmioty i zorganizować dojście przed oblicze najwyżej postawionych osób. W swoim repertuarze ma niewyczerpane zasoby dowcipów, śmiesznych piosenek, prostych opowieści.
Słowem, potrafi poradzić sobie w każdej sytuacji. „Wygadany cwaniak” to skarb dla drużyny działającej na terenach cywilizowanych, gdzie trzeba rozwiązać jakąś zagadkę – lub po prostu chce się mieć po swojej stronie wysoko postawionych...strony: [1] [2]
komentarz[13] |

Komentarze do "Bardem być"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.

   Sonda
Aktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta.
Tutaj możesz zobaczyć stare ankiety.

   Top 10
   Gra paragrafo...
   100 POMYSŁÓW ...
   Średniowieczn...
   Wojownik na s...
   Seks i erotyk...
   Tworzenie Pos...
   Kobieta w fan...
   100 POWIEDZON...
   Sklepik z 100...
   Jak poderwać ...

   ShoutBox
Masz wątpliwości? nadmiar żelaza we krwi , diagnoza.
© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Kerm
Engine by Khazis Khull based on jPortal

Strona wygenerowana w 0.032757 sek. pg: