..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
logo logo logo
grafika grafika
grafika grafika grafika
   » Menu

   Szukaj


>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

   Statystyki
userzy w serwisie:
gości w serwisie: 0

W Neverwinter Nights.Nigdy nie byłęm zwolennikiem komputerowego Rpg. Nie przepradam za cyfrową imitacją prawdziwej przygody, która właściwie i tak rozgrywa sie w Twym umyśle. Nie lubie Baldurs Gate, Icewind Dale, Tormenta, Diablo itd. Jedna jedyna gra udała sie wkupić w moje łaski na dłużej niż pare dni.

Odpalam:
Neverwinter Nights, bo o niej właśnie mowa, odbiega lekko od wyrytego przez dzieła Black Isle schematu. Zapodaje i... Wita mnie baaardzo słodkie intro, przedstawiające konfrontacje jakiegoś Herosa z Minotaurem. Po chwili widzę już menu głowne. Szczeka opada. NIgdy nie widziałem w rpg tak słodkiej grafy. Przy składaniu swego "ja" czyli postaci dogrywa nam piękna muzyczka, bedaca jednak niczym w porownaniu z dziełami zapodawanymi przez autorów pozniej.

Zachwyty:
W Baldurs Gate i reszcie zawsze raziła mnie grafika. Postaci wyglądaja jakby były narysowane przez 10letnie dziecko. Słabo. Zakładam na kolesia hełm z rogami i w praktyce wyglada on tak samo jak ten ze słuchawkami. Neverwinter... Pełen trójwymiar, postacie dopracowane w kazdym szczególe. Ruchoma kamera zreszta pozwala je dokladnie obejrzec. Tła przebijają już niemalże ludzkie pojecie. Bedąc bodaj w trzecim akcie wylądowałem w starym lesie zamieszkałym przez druidow. Orgazm. Nie potrafie tego opisac. Cóz wiele mówić, graficznie niesamowita.

Głośna Muzyka
Hah. Menu tworzenia gracza opatrzone mocno klimatycznym kawałkiem, a później... Cisza. Żenujacy w wielu gierkach jest brak muzyki kiedy to spokojnie chadzamy po dziwnych krainach. Nieco to nużące i wprowadza w niemałą melancholie, lecz kiedy nadchodzi czas zabijania słyszymy najbardziej dobrane z możliwych utworoow cuda. Nie mówie juz o samym końcu gdzie normalnie powala na kolana.
Ale całkiem do dupy
No tak, jednak nie obejdzie sie bez wad. Świat jest baaardzo skromny, przez co gra nabiera nieco luiniowości. Wystarczy pochodzic po chałupkach wokoło i rozwiązanie questa samo sie znajduje. Wiele do życzenia pozostawia również dobór drużyny, w której maksymalnie znajdują sie... Jedynie dwie osoby. Nasz głowny bohater, którego sami ulepiliśmy oraz Najemnik, wybrany spośród paru nam dostepnych (Dealen Red Tiger... Yeah !). Gra podzielona na cztery całkiem niekrótkie akty, jednak doświadczonemu graczowi nie zajmą one zbyt dużo czasu.
Jednak Da rade
Reasumując Neverwinter Nights jest grą całkiem przyjemną. W mym mniemaniu nie powinno być za wielu CRpgowcoow nie mających z nią styczności. Tym, którzy jednak w głupocie ominęli ten tytuł, radzee szybko naprawić ten błąd.


Paweł Olejnik.
komentarz[4] |

Komentarze do "W Neverwinter Nights."Musisz być zalogowany aby móc oceniać.

   Sonda
Aktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta.
Tutaj możesz zobaczyć stare ankiety.

   Top 10
   Gra paragrafo...
   100 POMYSŁÓW ...
   Średniowieczn...
   Wojownik na s...
   Seks i erotyk...
   Tworzenie Pos...
   Kobieta w fan...
   100 POWIEDZON...
   Sklepik z 100...
   Jak poderwać ...

   ShoutBox
© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Kerm
Engine by Khazis Khull based on jPortal

Strona wygenerowana w 0.031867 sek. pg: